Kublu kvalitāte un pareiza izvēle 

Kubli un pirtis mūsu uzņēmumā "Sveikata Tau" tiek ražoti no augstākās kvalitātes koksnes, ko rūpīgi atlasa uzņēmuma vadītājs Arūns Baranausks (Arūnas Baranauskas). Izmantotais polipropilēns (plastmasa) ir pelēkā, melnā vai gaiši zilā krāsā.

Stiklšķiedras kublu izgatavošanai tiek izmantoti kvalitatīvi stiklšķiedras materiāli.

Koka kublus izgatavojam no 44 līdz 50 mm biezas koksnes sagatavēm.

Terapeitiskos kublus izgatavojam no četrām koksnes sugām: egles, lapegles, ozola, termokoksnes.

Koka kubls no egles koksnes ir gaišā krāsā. Egles koksnes lietošana ir praktiska no pieciem līdz septiņiem gadiem. Kubla mūžs nav ilgs, bet tā cena ir pievilcīgāka.

Lapegles koksnes kublu lietošanas mūžs ir divreiz ilgāks – no desmit līdz piecpadsmit gadiem. Krievijas Sibīrijas lapegles koksne ir ļoti sveķaina, tāpēc tai ir uzklāta bieza aizsargkārta. Liela daļa klientu, kas iegādājušies lapegles koksnes kublu, pēc vairāku gadu lietošanas vēlas to atjaunot un lūdz koka kubla iekšpusē ievietot plastmasu. Mūsu uzņēmumā šāds pakalpojums tiek sniegts ātri un kvalitatīvi. Tādā veidā klienti vēl daudzus gadus var izmantot to pašu koka kublu.

Populāra izvēle ir ozola koksnes kubls. Šādi kubli ir dārgāki, jo ozola koksne tiek augsti vērtēta un tās cena ir augstāka nekā cita veida koksnei. Klienti, zinādami, ka ozola koksne satur skābi, izvēlas ozola koksnes kublus, neskatoties uz augsto cenu.

Kanādas ciedra koksnes kubls ir ar augstāku cenu, taču peldēties šāda veida kublā ir ļoti veselīgi. Kanādas ciedra koksne ir ļoti skaistā krāsā un ar patīkamu smaržu.

 

Plastmasas kublu un stiklšķiedras kublu kvalitate

Plastmasas kubli, kas ir izgatavoti no polipropilēna, ir ļoti ērti lietošanā, tos ir viegli kopt. No veselības viedokļa plastmasas kubli atpaliek no koka kubliem. Plastmasas kubli mūsu uzņēmumā ir visvairāk pirktie, tātad ērtība ir svarīgākā. Plastmasas kublu cena ir nedaudz augstāka nekā egles vai lapegles koksnes kubliem.

Plastmasas un stiklšķiedras kublu tīrīšana ir ļoti vienkārša, sakrājušos netīrumus viegli iztīrīt, iztecinot ūdeni. Plastmasas kublu un stiklšķiedras kublu svars ir trīs reizes mazāks par koka kublu svaru. Vidēja izmēra kubls sver aptuveni 100 kg.

Plastmasas kublus izgatavojam ar trīs tipu soliem: plastmasas atklātā tipa soliņi, plastmasas slēgtā tipa soliņi un dažādu koksnes veidu koka soliņi. Plastmasas atklātā tipa soliņi ir ērti arī tāpēc, ka zem tiem var novietot kājas, peldoties kublā. Šādā gadījumā kubls var būt ar mazāku diametru. Izvēloties kublu ar slēgtiem plastmasas soliem, kājām būs mazāk vietas, bet kublā nepieciešams iepildīt mazāk ūdens. Šādus soliņus izgatavot ir sarežģītāk, un jāizmanto vairāk polipropilēna, tāpēc šis variants ir dārgāks.

Daudzi klienti izvēlas koka soliņus plastmasas kublā, īpaši tie klienti, kuriem patīk kontakts ar koku. Plastmasas kubls ar koka soliņiem ir lētāks.

 

Stiklšķiedras kublu kvalitāte

Stiklšķiedras kubli izskatās ļoti dārgi, kublu forma izgatavota atbilstoši cilvēka muguras izliekumiem. Stiklšķiedras kublā ir ļoti ērti sēdēt, tā ir gluži kā sēdēšana ļoti ērtā dīvānā. Stiklšķiedras kublus varam izgatavot dažādās krāsās atbilstoši klienta vēlmēm. Var piešķirt arī akmens izskatu (piemēram, granīta izskatu).

Plastmasas un stiklšķiedras kublu ārējā apdare vienmēr ir koka. Ja tiek izmantota egles koksne, tā vienmēr ir jāimpregnē, jānokrāso ar augstas kvalitātes krāsu, lai koks varētu ilgāk izturēt gaisa pārmaiņas: aukstumu, siltumu, sniegu, lietu vai vēju.

Terapeitisko kublu apdarei galvenokārt piedāvājam izvēlēties termiski apstrādātu egles, priedes koksni (termokoksni). Termiski apstrādātā koksne neabsorbē apkārtējā vidē esošo mitrumu. Termokoksne tiek karsēta 212 grādos pēc Celsija, tādējādi tiek likvidētas dzīvotspējīgās koksnes poras, tāpēc pēc termiskās apstrādes koksne neabsorbē mitrumu. Termokoksnes cena ir augstāka par egles, priedes un lapegles koksnes cenu, taču šī koksne ilgi nemaina savu izskatu un formu. Kad termokoksnes krāsa sāk izbalēt, kubls ir jāapstrādā ar eļļu. Šim mērķim piemērotākā ir dabiskā linsēklu eļļa. Kublu koka vākus un kublu augšmalas piedāvājam pasūtīt izgatavot no termokoksnes.

Cilvēki kubla apdarei izvēlas arī ozolkoku. Kamēr kubls ir jauns, tas izskatās ļoti skaits, taču pastāv risks, ka, kublam saskaroties ar ūdeni, koks sāks izplesties un var mainīties kubla forma. Šādā gadījumā kubla apdari varam nomainīt pret termokoksni.

 

Kublu krāsniņu kvalitāte un izvēle 

Kublu krāsniņas tiek izgatavotas no nerūsējošā tērauda. Nerūsējošais tērauds tiek izgatavots, izmantojot dažādus metālus, un marķēts saskaņā ar pieņemtajiem standartiem. Kublu krāsniņas parasti izgatavojam no 2 mm vai 1,5 mm bieza AISI 430 markas nerūsējošā tērauda. Šī metāla zīme ir vispopulārākais, tāpēc klienti parasti izvēlas cieto kurināmo krāsnis tieši no AISI 430 nerūsējošā tērauda. AISI 430 tērauds ir mazāk izturīgs pret koroziju. Ja jūs plānojat izmantot sāls vai hloru vannā, vislabāk ir izvēlēties 316 nerūsējošā tērauda krāsnis. Kubble krāsnis, kas izgatavoti no AISI 316 nerūsējošā tērauda, ir par 40% dārgākas nekā AISI 430 nerūsējošā tērauda krāsnis.

Ja klienti vēlas, varam arī izgatavot krāsniņas no 6 mm bieza alumīnija. Alumīnija krāsniņas ir ļoti labas, bet tās ir bīstami kurināt, ja kublā vai ārējā krāsniņā nav ūdens. Šādā gadījumā plastmasa kublā izkusīs un nebūs labojama.

Ļoti svarīgi neaizmirst, ka nedrīkst kublu sākt kurināt, ja tas nav pietiekami piepildīts ar ūdeni. Ļoti bīstami ir iekurināt iekšējo krāsniņu bez ūdens, jo tad var aizdegties pats kubls. Tāpat īpaši svarīgi ir neiztecināt ūdeni no kubla, ja krāsniņā vēl ir kvēlojošas ogles. Neizteciniet ūdeni no kubla, kamēr nav sadegušas ogles vai neesat tās izņēmis laukā.

Kubla ūdens sildīšanai var izvelēties elektrisko krāsniņu. Elektriskās krāsniņas nav tik jaudīgas kā cietā kurināmā krāsniņas. Izvēloties 3 kW elektrisko krāsniņu, ūdens kublā uzsils līdz 40°C aptuveni 3 diennakšu laikā. Var uzstādīt divas vai trīs elektriskās krāsniņas, tad ūdens uzsildīšanas laiks kļūs divkārt vai trīskārt īsāks. Tomēr rodas cita problēma – elektrības jauda nepieciešama divkārt vai trīskārt lielāka – 6 kW vai 9 kW. Parasti mājas elektrības instalācija ir 10–12 kW. Tādā gadījumā klients ne vienmēr var izvēlēties šādu kubla ūdens uzsildīšanas variantu.

Pietiekami labs un ērts variants ir kubla ūdens uzsildīšana ar gāzes krāsniņu. Taču rodas problēmas ar krāsniņas pieslēgšanas uzgaļiem. Gāzes uzgaļi ir atšķirīgi dažādās valstīs. Taču, ja klients ir apņēmies atrisināt šo problēmu, šis variants ir ļoti labs.

 BRĪDINĀJUMS neizmanto briketes sildītājā

Kublu aksesuāru kvalitāte un izmantošana

Gaisa burbuļu masāžas sistēmu ir ērti lietot bez raizēm visos gadalaikos. Tā kā gaiss tiek pūsts no ārpuses, šādu masāžas veidu bez jebkāda riska var izmantot gan ziemā, gan vasarā.

Izmantojot hidromasāžas sistēmu ziemā, nedrīkst aizmirst par ūdens iztecināšanu no sistēmas. Jāatskrūvē ventilis pie sūkņa vai, ja nav ventiļa, jāatskrūvē šļūtenes uzgalis, kas atrodas pie hidromasāžas sūkņa.

Kubla ūdens attīrīšanas sistēmu ziemā nav ieteicams izmantot, ja ārā ir mīnus grādu temperatūra. Ja ūdens smilšu attīrīšanas sistēmu izmantosiet mīnus grādu temperatūrā, sistēma var aizsalt un tikt sabojāta. Ūdens attīrīšanas sistēmu drīkst izmantot tikai plus grādu temperatūrā.

LED gaismekļus var izmantot visos gadalaikos.

Izvērtējot savas vēlmes un iespējas, varat izvēlēties labākos kublu variantus vai vērsties pie mums. Mūsu komanda vienmēr laipni dos padomu un sagatavos Jums labāko piedāvājumu.